Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget skall äga och förvalta fast egendom samt att bedriva annan därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 13 335 | 14 068 | 15 847 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 3 677 | 4 378 | 6 861 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -4 595 | -7 529 | -4 253 |
| Årets resultat (tkr) | -9 577 | -4 086 | -14 749 |
| Summa tillgångar (tkr) | 290 504 | 291 043 | 289 277 |
| Antal anställda |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 13 335 | 14 068 | 15 847 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 3 677 | 4 378 | 6 861 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -4 595 | -7 529 | -4 253 |
| Årets resultat (tkr) | -9 577 | -4 086 | -14 749 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 272 464 | 274 851 | 277 804 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 18 040 | 16 192 | 11 473 |
| Tillgångar (tkr) | 290 504 | 291 043 | 289 277 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 529 | 106 | 172 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 10 344 | 9 766 | 9 431 |
| Avsättningar (tkr) | 45 150 | 46 158 | 47 043 |
| Långfristiga skulder (tkr) | 230 151 | 230 150 | 230 150 |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 4 329 | 4 862 | 2 480 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 290 504 | 291 043 | 289 277 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | |||
| Omsättning per anställd (tkr) | |||
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 27.6% | 31.1% | 43.3% |
| Soliditet | 2.8% | 2.5% | 2.4% |
| Kassalikviditet | 416.7% | 333.0% | 462.6% |
Pandox i Halmstad AB ingår i en koncern med 177 bolag. Koncernmoderbolag är Pandox AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Bolaget skall äga och förvalta fast egendom samt att bedriva annan därmed förenlig verksamhet.